2018 de 7 seo stratejisiyontemiArama motoru optimizasyonu, bugün işaret ehemmiyetli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. fondöten eş icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bildik iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret önemli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı düzgün ancak şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarış edemezler.

SEO sistemli olarak geliştirilen yeni stratejiler ve teknikler ile ötümlü gelişen benzer alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında nizamlı değişikliklere basamak elde etmek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere ilgi etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine yardımcı edinmek ve arama motoru oyununu rakiplerine karşı edinmek kendince yedi SEO emare ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler hakikat bir kez şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu nesne) web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı göz ardı etmeyin.
Google 2016’da, taşınabilir arama platformundaki bütün arama sorgularının yüzdelik 20’sinin seda daimî olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda arama sorgusunu yazıya dökmek yerine ünlü sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. muhteva daha derinlemesine akrep kurgu kelimelere okunuşu müşterek danışma yapısına ehil olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini eklemek okunuşu iyi ancak fikirdir.

2-Önce hareketli düşünün.
Mobil taharri zati masaüstü aramayı aştı. Ses devamlı arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi velinimet asistanlardan değil, aptal telefonlarından ünlü arama kullanır. Google okunuşu özge taharri motorları bu eğilimi fark etmiş ve taşınabilir ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, ölüm yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine taşınabilir sürümün kalitesine okunuşu içeriğine göre sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış taşınabilir sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine okunuşu taharri motoru sonuç sayfalarında SERP daha mafevk sıralarda mahal almasına yaver olacaktır. Google, taşınabilir sürümün elbette performans gösterdiğini, neden genişliğinde çapkın yüklendiğini ve sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman hangi miktarda kolay kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği bakış ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin beden kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış yalnız şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca benzer özeti ile arama motoru, kullanıcılara bili sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin işaret az yüzde 10’unu SERP’ler üzerine belirtilen işaret yüksek sonuçlardan almaktadır ve bu çağ zarfında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakarak şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerinde yararlı etkisi olan ayrıntılı kuyruk sorgularına kökeninden kısaca cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı yapmak, etmek daha alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri değişmez ve özlü eş şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki maksat önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, aptal asistanların okunuşu yapay zekanın AI, otomobil öğreniminin okunuşu henüz kişiselleştirilmiş yalnız taharri motoru deneyiminin birleşimi nedeniyle dikkate alınması gereken mühim bir etmen haline gelmiştir. Google, bir kez kullanıcının geçmiş aramalarına okunuşu eğilimlerine, bulunan konumuna ve işaret ilgili ve şimdiki bilgileri sunmak maksadıyla sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların sadece madde satın yutmak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini diğer sayfalara ve medya satım noktalarına bakılırsa önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar birleşik konuyu soruşturmak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına evleviyet verir. İçeriğiniz bu trampa trendine bacak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine valör verin.
Kullanıcı deneyimi hâlen genişlik mühim sıralama faktörüdür ve tümsek taharri motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz seri sadece şekilde yüklenmeli, hem taşınabilir hem okunuşu masaüstü platformlarda problemsiz aynı şekilde çalışmalı okunuşu tümsek bölümlerine erişmesi kolayca olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha derinlemesine sürmesi durumunda, yalnız web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzdelik 40’ının geçmiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır aynı marjla engeller. Web sitenizi optimize erişmek okunuşu yararlı birleşik kullanıcı deneyimi sağladığından emniyetli yetişmek çok önemlidir. alçak web siteleri, SERP’lerde giyecek sıralarda makam almaz okunuşu düşük uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in web sitesini incele ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur okunuşu bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ün asistanları ve yapay anlak sayesinde değişmeye başlamış okunuşu değişmeye parça edecektir. Google henüz bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri seo uzmanı gerekiyor. başka platformlarda giyecek sıralarda yer almaları ayrılmış içeriklerini okunuşu web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, SEO‘daki işaret tesirli faktörlerden bazılarıdır. kazançlı araştırılmamış okunuşu güncel olmayan az nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. zararlı içerik, ancak web sitesinin itibarını okunuşu sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya katmak ve insicamlı kaliteyi himaye etmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere asistan olabilir. genişlik mühim kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler ayrılmış trendleri ve duyuruları kovuşturma etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *