2018 de yedi seo kuralıArama motoru optimizasyonu, bugün en politik sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. insicamlı müşterek icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bilinen iseniz, arama motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret ehemmiyetli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı düzgün aynı şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarış edemezler.

SEO muntazam olarak geliştirilen tanınmayan stratejiler ve teknikler ile ötümlü gelişen sadece alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında metodik değişikliklere ayak elde etmek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere dikkat etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine muavin edinmek okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine karşı edinmek göre yedi SEO emare okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler yasa bir kez şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu genel web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı oda ardı etmeyin.
Google 2016’da, taşınabilir taharri platformundaki tüm arama sorgularının yüzdelik 20’sinin ses daimî olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda arama sorgusunu yaymak alegori sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. İçerik daha derinlemesine kuyruklu kurgu kelimelere okunuşu müşterek danışma yapısına iye olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini eklemek de uygun birleşik fikirdir.

2-Önce taşınabilir düşünün.
Mobil taharri doğrusu masaüstü aramayı aştı. Ses daimî arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi ana asistanlardan değil, akil telefonlarından sesli taharri kullanır. Google okunuşu diğer arama motorları bu eğilimi nüans etmiş okunuşu hareketli ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, ölüm yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine taşınabilir sürümün kalitesine okunuşu içeriğine bakılırsa sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış mobil sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine ve arama motoru öz sayfalarında SERP henüz arka sıralarda mahal almasına yaver olacaktır. Google, taşınabilir sürümün elbette başarım gösterdiğini, neden dek seri yüklendiğini ve sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman okunuşu derecesinde kolayca kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği göz ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin yüzü kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış yalnız web sitesini incele şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaltarak sadece özeti ile arama motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin işaret az yüzde 10’unu SERP’ler üstünde belirtilen en erdemli sonuçlardan almaktadır ve bu vakit zarfında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna gereğince şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerinde pozitif etkisi olan uzun kuyruk sorgularına aslında kısa cevaplardır. Arama seo uzmanı motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı değerlendirmek henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri değişmez okunuşu özlü tek şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki gaye önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akil asistanların ve yapay zekanın AI, araba öğreniminin okunuşu henüz kişiselleştirilmiş sadece arama motoru deneyiminin birleşimi haysiyetiyle dikkate alınması gereken önemli bir etken haline gelmiştir. Google, aynı kullanıcının mazi aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna okunuşu işaret alakalı ve güncel bilgileri yollamak özgü sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların yalnız şey satın eksiltmek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini diğer sayfalara okunuşu medya satış noktalarına gereğince önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar bir konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş trendine basamak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi hâlen işaret mühim sıralama faktörüdür okunuşu hepsi arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz hızlı aynı şekilde yüklenmeli, hem mobil hem okunuşu masaüstü platformlarda problemsiz birleşik şekilde çalışmalı okunuşu tamamı bölümlerine erişmesi basitçe olmalıdır. Google eliyle yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha ayrıntılı sürmesi durumunda, tek web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının mazi döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır müşterek marjla engeller. Web sitenizi optimize bulmak okunuşu esen bir kez kullanıcı deneyimi sağladığından tehlikesiz yaşamış olmak fazla önemlidir. Yavaş web siteleri, SERP’lerde vücut sıralarda konum almaz okunuşu düşük uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre ayrıntılı zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları okunuşu yapmacık feraset sebebiyle değişmeye başlamış ve değişmeye bitmeme edecektir. Google hâlâ hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan içerik çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öbür platformlarda arka sıralarda durum almaları hakkında içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, özge her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi ve ilgi düzeyi, SEO‘daki genişlik etkili faktörlerden bazılarıdır. bol araştırılmamış okunuşu güncel olmayan az nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. Kötü içerik, ancak web sitesinin itibarını okunuşu sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya etkilemek okunuşu tutarlı kaliteyi esirgemek önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere asistan olabilir. işaret ekonomik kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler düşüncesince trendleri ve duyuruları uyma etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *